Kumru’da yaşayan her vatandaşın kaymakamı olarak hizmet etmeye gayret ettim; devletin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve gülen yüzünü göstermeye çalıştım.
 
Saygı değer Kumrulular,
görev sürem boyunca bana verilen görevleri, layıkıyla gerçekleştirmek ve istenilenin fazlasını yapmak için gayret gösterdim. Bu görev ve sorumluluk bilinci içinde devlet anlayışı ile tarafsız ve adil olarak Kumru’da  yaşayan her vatandaşın kaymakamı olarak hizmet etmeye gayret ettim. Devletin her zaman hoşgörüsünü, merhametini, şefkatini ve gülen yüzünü göstermeye çalıştım.
Bana verilen görevleri yerine getirmenin huzuru ve bütün vatandaşlarımın gönüllerinde hoş bir seda bıraktığıma inanarak Kumru’dan ayrılıyorum.
 
MAĞDURUN, MAZLUMUN YANINDA OLDUM
 
Yaradana ve yaratılana duymuş olduğumuz sevgi, muhabbett, bu mevki ve makamların bizlere milletin emaneti olduğu idraki ile sizlere hizmet etmeye çalıştım. Her zaman “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile hareket ettim.
Fırat’ın kenarında bir kuzuyu kurt kapsa bunun da hesabının bize sorulacağı hissiyatı içerisinde oldum. Makam ve ikametgahımda sonuna kadar siz değerli Kumrululara  açık oldu.
Görevim olsun ya da olmasın her konuda kendimi sizlerin yerine koyarak hizmet etmeye çalıştım. Her zaman mağdurun, mazlumun yanında olmaya onların derdi ile dertlenmeye çalıştım.
 
KALICI ESERLER YAPTIK
 
Görevde bulunduğum süre içerisinde sizlerin  destekleriyle çok önemli ve güzel işlere hep birlikte imza attık.
 
TEŞEKKÜRLER
 
Yapmış olduğumuz bu başarılı çalışmalarımızda her zaman bizlere destek olan milletvekilimize, Valilerime, Belediye Başkanımıza ve sizlere  çok teşekkür ediyorum.
 
BAYRAĞIN DALGALANDIĞI YERDE ÇALIŞMAK ŞEREFTİR
 
Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde çalışmak bizler için şereftir. Bu duygu ve düşünceler ile Şefaatli’de bir evinizin, bir kapınızın, bir kardeşinizin olduğunu unutmayınız. Konuşmama Yunus’un şu dörtlüğü ile son vermek istiyorum.
“Ben gelmedim kavga için, benim işim sevgi için. 
  Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.”
Bilmeden, istemeden de olsa kalpleri kırmış, gönülleri incitmişsem hakkınızı helal ediniz.
 
Bu yiğit insanlara hizmet etmekten her zaman onur duydum. Elimden geldiğince tüm vatandaşlarımın yanında olmaya çalıştım. Dini, dili, mezhebi, ırkı ne olursa olsun herkesi sevdik, herkesi bağrımıza bastık. Evlerine konuk olduk, çaylarını içtik. Sağ olsun onlar da bizlere kapılarını açtılar, gönüllerinde yer verdiler. Herkese teşekkür ediyorum. HEPİNİZ’i  Allah’a emanet ediyorum.